Tunceli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tunceli Valiliği’nden tutuklanan doktora ilişkin açıklama

TUNCELİ VALİLİĞİ, PERTEK İLÇESİ’NDE GÖREV YAPARKEN HASTALARINA TACİZDE BULUNDUĞU İDDİA EDİLEN DOKTOR İSMAİL HAKİM’E İLİŞKİN YAZILI AÇIKLAMA YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tunceli Valiliği’nden tutuklanan doktora ilişkin açıklama
287 views
20 Şubat 2022 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tunceli Valiliği, Pertek ilçesinde görev yaparken hastalarına tacizde bulunduğu iddia edilen Doktor İsmail Hakim’e ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında, “Geçtiğimiz hafta içerisinde bazı vatandaşlarımızın Valiliğimize gelerek Pertek ilçemizde görevli bir sağlık çalışanı hakkında şikayetçi olmaları üzerine; Valiliğimizce derhal idari soruşturma başlatılmış, olayın ilgilisine görevden el çektirilmiş ve konu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına bilgi verilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma neticesinde de sağlık çalışanı tutuklanmıştır. Soruşturma titizlikle devam etmektedir. Ancak görülmektedir ki titizlik içerisinde yürütülen bu soruşturma bazı basın ve sosyal medya hesaplarında haber konusu yapılmakta ve buradan hareketle bilerek yahut bilmeyerek bir kısım haber içeriklerinde kamuoyunu yanıltıcı ve yönlendirici mahiyette; -’Soruşturmalık memurlar hep Tunceli’ye gönderiliyor, Tunceli’nin kaderi, İşten atmak yerine Tunceli’ye göndermişler’ gibi cümleler kullanılmak suretiyle kurumlarımız yıpratılmaktadır. Oysaki ilimiz; son zamanlarda eriştiği huzur ortamı, doğal güzellikleri, saygılı ve saygın kent kültürüyle kamu personeli tarafından en çok tercih edilen iller arasında yer almaktadır. Kaldı ki haber sayfalarında ismi geçen görevli de ilimize 12 yıl önce bir soruşturması sebebiyle değil, eşinin o zamanlarda ilimizde görev yapıyor olması nedeniyle eş durumu tayiniyle gelmiştir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Ayrıca, yine bir kısım basın ve sosyal medya platformlarında hakkında soruşturma yürütülen sağlık görevlisinin yabancı kökenli olması da haber konusu yapılarak sanki kısa zamandır ülkemizde yaşıyormuş izlenimi verilmekte, kamuoyu farklı mecralara çekilmek istenilmektedir. Halbuki; ilgili sağlık çalışanı 1990’lı yılların ortalarından bu yana ülkemizde yaşamakta olup çok uzun yıllardır da ülkemiz vatandaşıdır. Sonuç olarak; bir kısım basın ve sosyal medya platformları üzerinden bilerek yahut bilmeyerek verilen asılsız haberler sebebiyle kurumlarımızın yıpratılması ve ilimiz hakkında olumsuz algı yaratılması üzücüdür” ifadelerine yer verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.