Tunceli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tunceli’de 5 ve 9. sınıflar yüz yüze eğitime başladı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN KORONAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE YAPTIĞI PLANLAMALAR DOĞRULTUSUNDAKİ TÜM TÜRKİYE’DE OLDUĞU GİBİ TUNCELİ’DE DE OKULLARDA ÜÇÜNCÜ AŞAMADA, BUGÜNDEN İTİBAREN ORTAOKUL 5. VE LİSE 9. SINIF ÖĞRENCİLERİ, YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tunceli’de 5 ve 9. sınıflar yüz yüze eğitime başladı
373 views
02 Kasım 2020 - 12:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülke genelinde olduğu gibi Tunceli’deki okullarda da aşamalı olarak yüz yüze eğitime geçiş süreci devam ederken, 5 ve 9. sınıf öğrencileri bugün ders başı yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Koronavirüs salgını nedeniyle yaptığı planlamalar doğrultusundaki ülke genelinde olduğu gibi Tunceli’de de okullarda üçüncü aşamaya geçildi. Bugünden itibaren ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencileri yüz yüze eğitime başladı.

Öğrencilerin yüz yüze eğitime başlamasının heyecanına ortak olan İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, “2020-2021 eğitim-öğretim döneminde ilk etapta okul öncesi ve 1. sınıflara ek olarak 2, 3, 4, 8. ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlamıştı, 5. ve 9. sınıflar da bugünden itibaren yüz yüze eğitim planlamasına dahil oldu. Bugün ilimiz genelindeki okullarımızda 5 ve 9. sınıf öğrencilerimizin heyecanına ortak olduk. Bütün yöneticilerimiz bugün okullarımızda görev alarak, okul yönetimlerinin ihtiyaç duydukları konularda kendilerine rehberlik etmek, yüz yüze eğitim başlayan 5. ve 9. sınıf öğrencilerimizin sevinçlerine ortak olmak için sahadaydılar” dedi.

Öğrencilerin okul yönetimince belirlenen dersleri yüz yüze eğitim yoluyla, bunların dışında kalan dersleri ise uzaktan eğitim yoluyla tamamlayacağını aktaran Ekmekci, “Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen velinin yazılı onayı alınacak ve okula gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenciler uzaktan eğitimle derslerine devam edecek.Yüz yüze eğitim dışında kalan tüm dersler, uzaktan eğitim yoluyla tamamlanacaktır. İlimizde bugün 5. sınıflarda 659, 9. sınıflar da ise 816 öğrenci yüz yüze eğitime başladı” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.