Tunceli Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vaka artışının en çok yaşandığı illerden Tunceli’de vatandaşlara ’tedbirlere uyma’ çağrısı

TUNCELİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. ÇAĞDAŞ ÖZDEMİR, VATANDAŞLARI COVİD-19 TEDBİRLERİNE UYMAYA ÇAĞIRDI. SAĞLIK BAKANININ 8-14 OCAK TARİHLERİNİ KAPSAYAN İLLERE GÖRE VAKA SAYISINDA TUNCELİ’NİN VAKA ARTIŞININ EN ÇOK GÖRÜLDÜĞÜ 10 İLDEN BİRİ OLDUĞUNU HATIRLATAN DR. ÖZDEMİR, HATIRLATMA DOZUNUN OMİCRON VARYANTINA KARŞI ÖNEMLİ BİR TEDBİR OLDUĞUNUN UNUTULMAMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vaka artışının en çok yaşandığı illerden Tunceli’de vatandaşlara ’tedbirlere uyma’ çağrısı
277 views
27 Ocak 2022 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tunceli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Çağdaş Özdemir, vatandaşları korona virüs tedbirlerine uymaya çağırdı. Sağlık Bakanının 8-14 Ocak tarihlerini kapsayan illere göre vaka sayısında Tunceli’nin vaka artışının en çok görüldüğü 10 ilden biri olduğunu hatırlatan Özdemir, hatırlatma dozunun Omicron varyantına karşı önemli bir tedbir olduğunun unutulmaması gerektiğini belirtti.

Türkiye ve dünyadaki Omicron varyantına bağlı ortaya çıkan vaka artışına paralel olarak Tunceli’de de vaka artışlarının hız kazandığını söyleyen İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Çağdaş Özdemir, “Vakaların yaş, bölge dağılımları ve temaslıların seyri anlık olarak filyasyon ekiplerimiz tarafından takip edilmektedir. Filyasyon çalışmalarında ilimizde salgın yayılımının en çok toplu alanlarda maske ve mesafe kurallarına uyulmaması, karşılıklı ev ziyaretlerinin halen devam etmesi ve de filyasyon ekiplerimize eksik bildirilen temaslı kişilerden kaynaklandığı görülmektedir” dedi.

Salgının başından beri en riskli grubun 65 yaş üzeri büyükler olduğunu ve en çok can kayıplarının bu grupta oluştuğunu kaydeden Özdemir, “Aşı programının etkin şekilde yürütüldüğü ilimizde Omicron varyantının hastaneye yatışlara etkisi önceki varyantlara oranla daha az gerçekleşse de vaka sayılarının yüksek olması durumunda sınırsız olmayan sağlık kapasitemizin zorlanabileceği dikkate alınarak, maske-mesafe-temizlik kurallarının uygulanmasında azami düzeyde dikkat etmek sorumluluk bilinci taşıyan her bir hemşehrimizin görevidir” diye konuştu.

Hatırlatma dozunun Omicron varyantına karşı önemli bir tedbir olduğunun unutulmamasını isteyen Özdemir, “Sağlık Bakanımızın 8-14 Ocak’ı kapsayan illere göre vaka sayısını paylaştığı haritaya göre her 100 bin kişide görülen korona virüs vaka sayısı Tunceli’de 349.94 oldu. Türkiye’de vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan iller arasında yer alan ilimizde bütün vatandaşlarımızın tedbirler ve aşı konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine, kötü hava koşularının olduğunu da düşünürsek gerekmedikçe evlerinden çıkmayacaklarına, kendilerini evlerinde izole edeceklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.